Leicester vs Sheffield Wednesday 2-0

Spotkanie Leicester kontra Sheffield Wednesday zakończone wynikiem 2-0

W meczu rozegranym sześć dni temu na King Power Stadium, drużyna Leicester pokonała Sheffield Wednesday 2-0. Bramki padły jeszcze przed przerwą, co dało gospodarzom przewagę, którą utrzymali do końcowego gwizdka sędziego. Spotkanie to miało miejsce 13 lutego o godzinie 19:45 i było częścią 32. kolejki Championship.

Spotkanie Leicester vs Sheffield Wednesday: 2-0

Mecz pomiędzy drużynami Leicester i Sheffield Wednesday odbył się w King Power Stadium o godzinie 19:45. Sędzią głównym spotkania był Tom Nield z Anglii. Drużyna gospodarzy pewnie zmierzała po zwycięstwo, a goście mieli szansę udowodnić swoją wartość.

Od samego początku meczu atmosfera na stadionie była napięta. Już w 4. minucie A. Fatawu strzelił pierwszego gola dla Leicester po asyście K. Dewsbury-Halla, rozgrzewając serca kibiców gospodarzy. Sheffield Wednesday próbowało odpowiedzieć, ale defensywa Leicester była niezłomna.

Po kolejnych minutach gry to Leicester ponownie zaskoczyło rywali. W 36. minucie J. Vardy podwyższył prowadzenie drużyny gospodarzy na 2-0, ponownie przy akompaniamencie K. Dewsbury-Halla. Piłkarze Sheffield Wednesday starali się odrabiać straty, lecz ich ataki były niwelowane przez skuteczną grę defensywy Leicester.

W drugiej połowie meczu emocje nie opadały. Obie drużyny dążyły do zdobycia goli, co prowadziło do wzmożonych starć na boisku. Harry Winks z Leicester otrzymał żółtą kartkę w 76. minucie za faul, podczas gdy zawodnicy Sheffield Wednesday, Michael Ihiekwe i Di'Shon Bernard, również zostali ukarani kartkami w pierwszej połowie.

Mimo starań obu zespołów, wynik nie uległ zmianie. Po 90 minutach spotkania Leicester triumfowało nad Sheffield Wednesday 2-0. Po meczu obie ekipy mają przed sobą kolejne wyzwania - dla Leicester to starcia z Leeds, Bournemouth i QPR, a Sheffield Wednesday zmierzy się z Bristol City, Rotherham oraz Plymouth.